Profesjonalne akcesoria fryzjerskie to niezbędne produkty, które powinien posiadać każdy profesjonalny salon fryzjerski. Coraz więcej osób, chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze szuka dobrego miejsca gdzie może znaleźć szeroką game produktów i akcesoriów, które wyposażą jego salon fryzjerski. Jedyne ograniczenie mogą stanowić ceny takiego sprzętu. Trend na profesjonalną pielęgnację włosów rozprzestrzenił się na tyle, że trudno wyobrazić sobie nowoczesny salon fryzjerski bez tych produktów.

Suszarka do włosów

Najczęściej służy jedynie do tego, żeby podsuszyć włosy po strzyżeniu. Warto jednak wiedzieć, że profesjonalne, droższe suszarki mogą służyć do modelowania fryzury, a niekiedy wręcz to umożliwiają. Jak to się dzieje? Specjalistyczne, fryzjerskie suszarki posiadają system jonizacji. Dzięki temu suszone z pomocą urządzenia włosy nie elektryzują się tak, jak zdarza się to przy zwykłych suszarkach. Wiele osób wybiera dziś suszenie chłodnym strumieniem powietrza. Nie jest to oczywiście powietrze zimne, a sam proces nie jest nieprzyjemny. Dzięki zmianie powietrza z ciepłego na chłodne można skutecznie domknąć łuski włosów i zapobiec ich rozdwajaniu.

Lokówka

Warto dobrze rozejrzeć się na rynku i porównać modele lokówek – każde z profesjonalnych urządzeń ma swoje unikatowe właściwości. Na przykład istnieją lokówki, które wyróżniają się stosowaną w suszarkach powłoką teflonową, która zapobiega szarpaniu włosów. Istnieją także lokówki o powłoce tytanowo–turmalinowej, bardzo odpornej na ścieranie. Wśród znanych i cenionych form można także wymienić lokówki z systemem wilgotnego ciepła i wkładami ceramicznymi.

Prostownica

Prostownice są często oskarżane o niszczenie włosów – wydają się być ich zaciekłym wrogiem. Do prostowania włosów używa się wysokiej temperatury, która wysusza włosy i sprawia, że stają się matowe i łamliwe. Można jednak prostować włosy, nie rujnując przy tym ich stanu. Wystarczy zainwestować w profesjonalną prostownicę. To głównie produkty zaprojektowane z wykorzystaniem technologii jonizacji. Dobre prostownice dostosowują też automatycznie temperaturę do potrzeb, dzięki czemu nie palą niepotrzebnie włosów. Każda prostownica, aby zapewnić włosom bezpieczeństwo, musi posiadać płytki turmalinowe, ceramiczne lub tytanowe. 

Nożyczki

Włosy to szczególna część naszej urody. Ich wygląd i stan ogromnie wpływa na to jak się prezentujemy. Wbrew pozorom, regularne wizyty w salonie fryzjerskim nie są konieczne - równie dobrze można zadbać o swoją aparycję w domu, ale konieczny będzie do tego odpowiedni sprzęt. Nożyczki fryzjerskie to temat niezwykle istotny, zależy od nich bardzo wiele. Można śmiało powiedzieć, że są równie ważne jak umiejętności fryzjera. Liczą się przede wszystkim trzy aspekty: odpowiednio wyprofilowane ostrza, dobrej jakości materiał oraz kształt pozwalający na wygodne trzymanie ich w dłoni.

Zestaw czy pojedyncza sztuka?

Wszystko zależy od tego jakie są nasze potrzeby, jednak ważne aby nożyczki były zwyczajnie wygodne. Długość ostrzy powinna być mniej więcej taka jak szerokość otwartej dłoni. Klasyczne nożyczki to nie wszystko. Oprócz nich niezbędne mogą się okazać degażówki. To specyficzne nożyczki posiadające ząbki, dzięki czemu świetnie sprawdzają się do cieniowania włosów.

Dostępne są zestawy składające się z pojedynczych sztuk lub większej ilości z dodatkowymi grzebieniami fryzjerskimi. Jeśli chodzi o cenę to możemy znaleźć zestaw za kilka, a nawet kilkaset złotych.

Gdzie najszybciej znaleźć te produkty?

Salonova to hurtownia fryzjerska, w której będą oferowane znane i cenione przez klientów produkty przygotowywane przez firmy znane w branży fryzjerskiej. Wśród proponowanych produktów znajdują się te najwyższej jakości sprzedawane w dobrych cenach. Hurtownia zajmuje się kompleksowym przygotowywaniem wyposażeń dla salonów fryzjerskich i zajmuje się aranżacją tychże miejsc również gdy chodzi o wykorzystywany sprzęt.

Sprawdź hurtownie fryzjerską Salonova.pl