Wraz ze zbliżającą się wiosną, renowacja wystroju domku nad jeziorem może być na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, cieplejsza pogoda oznacza przyjęcie rodziny i przyjaciół na Twoim zewnętrznym patio, i jako takie, możesz się zastanawiać, czy Twoje obecne meble zewnętrzne są wystarczające lub czy jest czas na modernizację. Jeśli to jesteś Ty, to mamy Cię na oku z trendami w projektowaniu mebli na zewnątrz 2020 roku.

Liderzy branży meblarskiej, tacy jak Brown Jordan, Sunbrella i Summer Classics, podzielili się swoimi najnowszymi poglądami na temat tych trendów na swoich blogach. Zsyntetyzowaliśmy najlepsze trendy z raportów tych firm i jesteśmy tutaj, aby podzielić się z Państwem najnowszymi trendami w zakresie kolorów, materiałów, produktów i wzornictwa na rok. Mamy nadzieję, że zainspirują one Państwa do rozpoczęcia renowacji Państwa terenów nad jeziorem!

Trendy kolorystyczne - Pożegnanie z nasyceniem

Podczas gdy jasne, odważne kolory były w stylu kilka lat temu, tematem, który pojawia się w ciągu ostatnich kilku lat, są neutralne kolory. Zamiast dążyć do wow swoich gości z jasnymi poduszkami neonowymi, znajdziesz zamiast tego, że trendy w tkaninach zmierzają w bardziej stonowanym kierunku.  Te wyblakłe odcienie tworzą bardziej miękki wygląd, który uzupełnia materiał mebli na zewnątrz, zamiast go przyćmiewać.

Aby podkreślić ten trend, Brown Jordan nazwał Peche (po francusku "Peach") - zakurzony kolor różowy, podobny do różowego złota - kolor roku 2019. Kolor ten wyróżnił się również w projektach z 2020 roku. Oczywiście, peche nie jest jedynym neutralnym kolorem, który jest w tym roku modny. Niebieski, a zwłaszcza niebiesko-szary kolor zwany chambray, jest nadal klasycznym, nie może być niewłaściwym kolorem dla poduszek i poduszek. Ponadto, luksusowy detalista parasolowy Shadowspec nazwał ciemną zieleń jako kolejny modny kolor w 2020 roku. Zwłaszcza w domku nad jeziorem, gdzie obfituje trawa i drzewa, z zielonymi tkaninami w swoich projektach outdoorowych tworzy wygląd spójny z naturą.

Trendy materiałowe - tworzenie różnorodności tekstur

W tym roku nie bójcie się mieszać różnych materiałów, jeśli chodzi o meble ogrodowe. Niezależnie od tego, czy łączysz betonowy stół jadalny z wiklinowymi siedziskami, czy też sofę z drewna tekowego z aluminiowym stołem końcowym, celem jest wywołanie ekscytującego, teksturowanego wyglądu. Najlepiej jednak zachować ostrożność, wybierając materiały, które chcesz połączyć. Aby uniknąć kłopotliwej, przypadkowej sytuacji, zacznij od skupienia się na dwóch elementach i zbadania różnych kombinacji.

Obecnie jednymi z najpopularniejszych produktów w 2020 roku są materiały naturalne, takie jak drewno i wiklina. Na szczęście dla mieszkańców nad jeziorem, materiały te doskonale komponują się z linią brzegową na Twoim podwórku. Tworzą one również ekscytujące poczucie tekstury, które już istnieje w naturze. Inną popularną zawartością, którą w tym roku można zmieszać w swoich projektach, jest beton. Beton sam w sobie wydaje się być ściśle przemysłowy. Jednak w połączeniu z kontrastującymi materiałami, takimi jak tkaniny i drewno, nabiera on bardziej dynamicznego wyglądu.

Trendy dotyczące produktów - w utrzymaniu komfortu

Trend w kuchniach outdoorowych rośnie od dziesięciu lat i nie ma żadnych oznak spowolnienia tego trendu. Ponieważ właściciele domów nad jeziorem nadal organizują spotkania w swoich kuchniach na świeżym powietrzu, niezależnie od tego, czy jest to małe rodzinne spotkanie, czy duża impreza dla gości, producenci mebli nadążają za tym trendem, tworząc duże stoły jadalne, aby dostosować się do stylu życia rozrywkowego. W ten sposób każdy gość może mieć wygodne miejsce przy stole.

Na podstawie tego trendu, jak i innych popularnych produktów, oczywiste jest, że komfort jest nazwą gry w 2020 roku. Luksusowy detalista mebli Summer Classics wymienia w tym roku krzesła beczkowe jako nowy trend w meblarstwie zewnętrznym. Krzesła te, zaprojektowane z szerokim, wygiętym grzbietem, a nie z tradycyjną ramą skrzyniową, są stworzone dla ostatecznego relaksu. Jeśli chcesz nurkować w temacie komfortu w 2020 roku, zastanów się nad inwestycją w leżankę. Hayneedle, sklep internetowy z artykułami wyposażenia wnętrz, wymienia łóżka dzienne jako jeden z najlepszych trendów w meblarstwie zewnętrznym w tym roku. Czy jest lepsze miejsce na relaks i drzemkę niż pluszowa leżanka otoczona piękną posiadłością w jeziorze Lakeefront?

Trendy projektowe - Trzymaj się prostoty

Cytowany w magazynie o luksusowym stylu życia Arizona Foothills, główny kurator marki Brown Jordan zauważa, że meble z nowoczesnymi, czystymi liniami to trend na rok 2020. Ten uproszczony styl jest od niedawna popularny w dekoracji wnętrz, a teraz trafia także do projektów outdoorowych. Wysokiej klasy detalista Summer Classics zgadza się z tym i włączył ten styl do swoich kolekcji na rok 2020 - Elegante i Claro. Obie te linie prezentują niezrównaną elegancję, podkreślając piękno prostego, linearnego wzornictwa. Dodatkowo, Shadowspec określa minimalizm jako duży trend w meblarstwie outdoorowym w roku 2020.  Zwłaszcza w przestrzeni zewnętrznej domku nad jeziorem, wybór stylu minimalistycznego pięknie wkomponuje się w Twoje naturalne otoczenie, zamiast je przyćmiewać.

Mamy nadzieję, że te trendy w zakresie mebli outdoorowych 2020 r. będą dla Państwa inspiracją do projektowania domków nad jeziorem. Użycie stylowych kolorów i treści doda mody Twojemu domowi i Twojemu życiu!