Międzynarodowe Targi Mebli i Wnętrz IMM Kolonia odbywają się co roku w styczniu, kiedy to średnia temperatura w niemieckim mieście jest wysoka - 5°C i niska - 1°C. Ale targi oferują obietnicę cieplejszej pogody: meble na zewnątrz.

Przeczytaj, aby odkryć najlepsze meble - niektóre z nich są rzeczywiście przystosowane do obsługi wszystkich czterech pór roku - które widzieliśmy w Kolonii w tym miesiącu.

FENC-E NATURA

Cassina

Philippe Starck i Cassina mają za zadanie zrewolucjonizować sposób, w jaki powstaje klasyczna sofa. Kontynuuje to Fenc-e Nature - "kolekcja lifestylowa" w ujęciu Starcka - która jest "celebracją harmonii i osmozy z naturą". Każdy z elementów outdoorowych kolekcji - fotel, obszernie wyściełane sofy i stolik do kawy - wykonane są z wysokiej jakości, naturalnych materiałów, takich jak lity teak i wierzba.

FRASCA

Nardi

Podstawa stołu inspirowana przez króla wszystkich podstaw - pień drzewa - Frasca ma malowaną aluminiową, czterostopniową nogę centralną. Uniwersalna podpora dla laminowanych blatów stołowych, elastyczny, łatwy do układania w stosy produkt Nardi został zaprojektowany przez Raffaello Galiotto. Jego wyraźne linie i detale doskonale komponują się wizualnie z krzesłami z kolekcji Nardi Net i Trill, które mają taką samą grubość i promień gięcia jak cztery stopy firmy Frasca.

PANTONOVA OUTDOOR

Montana

Prawie 50 lat temu Verner Panton wprowadził na rynek swój klasyczny, modułowy system siedzisk drucianych Pantonova. Dzisiaj duńska firma meblarska Montana wprowadza go w wersji zewnętrznej. Trzy różne moduły siedzisk - Linear, Concave i Convex Pantonova - mogą być używane indywidualnie jako krzesła rzeźbiarskie lub łączone w faliste, organiczne formacje. Konstrukcja ze stali nierdzewnej, wykonana w całości z drutu, sprawia, że meble raczej wtapiają się w otoczenie niż je dominują, pozwalając na rozwój otaczającej je zieleni.

ALISON OUTDOOR

Flexform

Wygięta konstrukcja kuta z tłoczonego aluminium, sofa Alison Outdoor Flexform jest lekka i łatwo konfigurowalna. Konstrukcja Flexform łączy się z wcześniejszymi fotelami zewnętrznymi Alison i jest dostępna w wersji dwu- i trzyosobowej. Poduszki oparcia i siedzisko mogą być tapicerowane dowolną tkaniną z kolekcji tekstyliów outdoorowych włoskiej firmy, a rama dostępna jest w kolorze białym, zielonym khaki lub winnoczerwonym, bądź w wykończeniu lakierowanym lub satynowym.

ORIZON

Fast

Łącząc funkcjonalność aluminium z ciepłym i kopertowym charakterem​ drewna, kolekcja Fast's Orizon jest zarówno niezwykle wszechstronna, jak i przyjazna. Celem studia projektowego Lievore Altherr było przypomnienie tradycyjnych drewnianych mebli ogrodowych poprzez specjalne potraktowanie całkowicie aluminiowego wzoru. Projektanci naśladowali faktury i wykończenia naturalnych materiałów, ale wybierając aluminium zadbali o to, by stoły jadalne i kawowe, ławki, kanapy i siedziska w salonie były lekkie, praktyczne, odporne na słońce i odpowiednie na każdą porę roku.

ARENA

iSiMAR

Hiszpańska firma iSiMAR jest producentem mebli ogrodowych zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i kontraktowych. Sukces jej stołu Arena w 2019 roku doprowadził do powstania rodziny mebli inspirowanych śródziemnomorskim krajobrazem i naturą. Perforacje na konstrukcji nowej dwuosobowej sofy Arena, krzesła i wysokiego stołu są symulacją pofałdowań, jakie piasek pozostawia na plażach.