Słońce znów świeci, a na zewnątrz wołamy do zabawy. Jednak jedno spojrzenie na twoje podwórko może pokazać, że jest to rok na modernizację.

Ludzie pozostają teraz w domu bardziej niż kiedykolwiek, więc teraz jest czas, aby wypielęgnować swoje podwórko, aby móc cieszyć się nim przez całe lato. Trendy związane z meblami zewnętrznymi zmieniają się każdego roku i mogą być bezpiecznie dostarczone do Twoich drzwi, abyś mógł zacząć odpoczywać jak najszybciej. Oto nasze najlepsze trendy w meblarstwie outdoorowym na rok 2020.

Meble tarasowe to inwestycja, którą będziesz robić przez wiele lat. Meble ogrodowe mogą trwać od 5 do 15 lat, w zależności od materiału i pielęgnacji. Drewno, takie jak np. meble tarasowe z drewna tekowego, może przetrwać bardzo długo, ponieważ jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, pod warunkiem zachowania należytej staranności.

Jednak im dłużej trwa, tym większe są poczynione inwestycje. Jeśli szukasz tanich mebli tarasowych, rozważ kilka krzeseł aluminiowych w porównaniu z całym zestawem mebli ogrodowych. Wszystko zależy od stylu, materiału i ilości elementów w zestawie mebli tarasowych.

1. Meble wiklinowe na zewnątrz

Meble zewnętrzne z wikliny są ponadczasowe, jednak style zmieniają się co kilka lat. Właściciele domów szukają teraz salonu w nadwymiarowych krzesłach i małych kanapach, przynosząc więcej z ich ulubionych salonów na zewnątrz.

2. Zewnętrzna kanapa segmentowa

W ciągu ostatnich kilku lat, jeden z trendów wyszedł poza resztę - kanapa segmentowa na świeżym powietrzu. Jeśli masz większe patio lub pokład, to jest to idealny sposób, aby wygodnie organizować spotkania na zewnątrz. Patrząc na segmenty, upewnij się, że zmierzyłeś swój pokład lub patio, aby upewnić się, że będzie pasować. W przeciwieństwie do innych zestawów mebli na zewnątrz, nie należy ich rozdzielać.

3. Meble do jadalnii na zewnątrz

Większość właścicieli domów decyduje się na zestaw ogrodowy, który zawiera stół, zamieniając swoją przestrzeń w zewnętrzną kuchnię. Wybór mebli do jadalni na świeżym powietrzu może być trudny, w zależności od przestrzeni. Nie musisz jednak zadowalać się standardowym stołem i krzesłami.

4. Parasol ogrodowy

Żadne patio nie jest kompletne bez parasola. Gdy słońce świeci jasno, będziesz potrzebował czegoś, co zapewni Ci częściowe zacienienie i zapobiegnie poparzeniom słonecznym. Wygląd boho jest obecnie bardzo popularny, a wystrój patio nie jest tu wyjątkiem. 

5. Zewnętrzne łóżka dzienne

Nic nie mówi "luxe" jak łóżko dzienne. Zmień swoją przestrzeń patio w doskonałą oazę na świeżym powietrzu, stylowo. Jeśli lubisz bardziej uproszczony i praktyczny wygląd, ta drewniana leżanka jest piękna. Jak już wcześniej wspomniano, meble tarasowe z drewna tekowego są odporne na warunki atmosferyczne i długotrwałe, więc jest to inwestycja, którą warto zrobić!

Pielęgnacja mebli ogrodowych na zewnątrz
Kluczem do tego, aby cieszyć się meblami ogrodowymi przez długie lata, jest właściwa opieka. Minimalnym wymogiem jest posiadanie pokrowca na każde krzesło, które posiadasz, a także pokrowca na stół lub kanapę, jeśli są one częścią Twojego zestawu. Meble tarasowe powinny być przykryte, gdy nie są używane, chroniąc je przed słońcem i szkodami atmosferycznymi.

Oto kilka innych rzeczy, które możesz zrobić:

  • Przechowywanie mebli tarasowych wewnątrz w okresie zimowym
  • Zamknij swój parasol, gdy nie jest używany.
  • Regularnie wycieraj meble tarasowe ciepłą wodą z mydłem.
  • Zdejmij poduszki i poduszki przed deszczem.