HIGH POINT, N.C. - Jakby gospodarka państwa nie wzięła wystarczająco dużo hitu z COVID-19, lokalni urzędnicy byli zmuszeni do odwołania tego, co byłoby High Point Furniture Market, pierwotnie ustalone na ten ostatni weekend. To cieszące się międzynarodowym uznaniem spotkanie odbywa się dwa razy w roku i jest największą na świecie wystawą branży wyposażenia wnętrz, na której producenci wprowadzają nowe produkty, a branża łączy się poprzez ustawiczne kształcenie i współpracę. Jedyny inny raz w historii imprezy został odwołany w 1942 r., w czasie II wojny światowej. "Rynek", jak powszechnie nazywają go członkowie branży, zajmuje ponad 10 milionów stóp kwadratowych powierzchni w 180 budynkach i mieści 2000 wystawców, a jego wpływ wynosi ponad 6 miliardów dolarów, co czyni go największym pojedynczym wydarzeniem gospodarczym w stanie każdego roku.

"Ten tydzień miał być jednym z największych tygodni w roku dla naszej branży z High Point Furniture Market, ale przemysł znalazł sposoby na połączenie poprzez wprowadzenie nowych linii produktów poprzez webinaria i wideo", powiedział Vicky Serany, założyciel i dyrektor Southern Studio Interior Design w Cary. "To na pewno nie to samo, ale jest to sposób na pozostanie w kontakcie z naszymi rówieśnikami".

Podobnie jak Serany, dekoratorzy i producenci mebli w całym kraju są zmuszeni do zmiany sposobu prowadzenia działalności. Zdystansowane zlecenia społeczne w większości przypadków pozbawiły projektantów możliwości odwiedzania domów swoich klientów lub udawania się do biura, więc wymyślają kreatywne sposoby organizowania spotkań pracowników, zwracając się w zamian za to do e-designu i różnych platform internetowych.

"Osobiste relacje są tak ważne w naszej branży, że musimy znaleźć sposób na to, aby w naszym nowym wirtualnym świecie nadal dodawać dodatkowe, szczególne akcenty", mówi Serany.

Korzystając z wideokonferencji, jej firma łączy się z klientami w ich domach i jest w stanie kontynuować pracę nad projektami, które mogą być prostsze niż ich zwykła, pełnowartościowa oferta projektowa, ale są również naprawdę zabawne.

Serany mówi, że jej zespół przystosował się do prowadzenia wideokonferencji z kolegami z biura dwa razy dziennie.

"To zupełnie nowy sposób prowadzenia biznesu, ale w tym czasie priorytetem jest nadmierna komunikacja", mówi.

Tak wiele z tego, co robią projektanci wnętrz, wymaga osobistego oglądania, dotykania i interakcji z różnymi materiałami i tkaninami. Choć jest to jedna wielka przeszkoda do pokonania, Serany mówi, że jej zespół jest przyzwyczajony do realizowania dalekosiężnych projektów dla klientów na wybrzeżu, w których wymagane jest wysyłanie prezentacji tam i z powrotem. Teraz stosują te same praktyki również wobec lokalnych klientów.

Branża projektowa, która obejmuje produkcję mebli, wykończenie wnętrz i budownictwo mieszkaniowe, ma wielomiliardowy wpływ na gospodarkę amerykańską. Mówienie, że w tej chwili stawką jest wiele, jest niedopowiedzeniem, więc producenci i projektanci zwracają się również do internetowego zaopatrzenia w produkty jako sposobu na utrzymanie aktualności.

Steelyard, największa cyfrowa platforma pozyskiwania produktów dla przemysłu, jest wiodącym producentem mebli i projektantem zasobów wykorzystywanych do łączenia się ze sobą. Strona widziała ogromne ożywienie w biznesie, jak Amerykanie spieszyć się, aby lepiej wyposażyć swoje domy, aby pomieścić swoje nowe telepracy, samokwarantowany styl życia. W istocie, koronaawirus zmusił Amerykanów do zmiany sposobu życia i miejsca pracy.

"Praca z domowego eksperymentu przyniosła kilka fascynujących rezultatów", powiedział David Farris, właściciel Barnes Custom Upholstery w High Point. "Pracownicy są szczęśliwsi i bardziej zrelaksowani, a pracodawcy zdają sobie sprawę, że nie muszą wydawać tak dużo pieniędzy na duże budynki biurowe, aby mieć zaangażowaną i produktywną siłę roboczą. Nasze dzisiejsze domy nie są tak naprawdę projektowane z myślą o produktywnej pracy w domu, więc będzie to znacząca zmiana w projektowaniu, która pójdzie do przodu".

Farris mówi, że widzi, jak klienci zamawiają meble, aby zamienić zapasowe sypialnie na domowe biura. "Niektórzy z moich klientów mówią, że muszą przemeblować te pokoje, bo mogą być zalogowani na spotkanie z szefem w Zoomie i wszystko, co widać w tle, to różowy namiot ich dziecka Polly Princess."

Co ciekawe, Farris mówi, że widział te same tendencje do zmiany miejsca zamieszkania, które pojawiły się w 2008 roku, kiedy kryzys finansowy zmusił wielu absolwentów szkół wyższych do wprowadzenia się z powrotem do rodziców. Zgodnie z obecnym mandatem gubernatora Koronawirusa, Barnes Upholstery może kontynuować działalność, ponieważ jest uważany za niezbędny biznes oparty na fakcie, że produkuje dostawy dla biur domowych.

Podczas gdy Barnes Custom Upholstery i Southern Studio były w stanie zatrzymać cały swój personel, ich właściciele zgadzają się, że koronaawirus z pewnością będzie miał długoterminowy wpływ i wprowadzi trwałe zmiany w branży projektowej. Serany twierdzi, że wszyscy będą teraz bardziej otwarci na zdalne operacje i wirtualne prezentacje przez swoich przedstawicieli handlowych. Farris mówi, że spodziewa się, że kilku producentów zostanie zamkniętych z powodu pandemii i że połączenie niedoboru siły roboczej, ceł importowych i wczesnego wzrostu pandemii w regionie Pacyfiku stworzyło trwałe trudności finansowe.

Gdy pogoda staje się ładniejsza, projektanci mówią, że są szczęśliwi, że mogą być jasnymi punktami dla wielu swoich klientów, ponieważ starają się budować pokoje rekreacyjne dla dzieci i oazy zewnętrzne dojrzałe do grillowania na podwórku z najbliższymi. "Podjęliśmy nowe wyzwania, przed którymi stoją rodziny, jeśli chodzi o zmianę przeznaczenia pomieszczeń, ale zajmujemy się również projektami, które przynoszą wielką radość, co jest naprawdę wyjątkową szansą w tym trudnym okresie", powiedziała Serany.