Ruth Wassermann, dyrektor ds. wzornictwa w Made.com, w ramach naszej serii wzornictwa w 2020 roku, przygląda się temu, co się wydarzy w projektowaniu mebli w ciągu 2020 roku.

Jak myślisz, co będzie miało miejsce w roku 2020 w zakresie projektowania mebli?

Zauważyliśmy odradzającą się popularność naturalnych materiałów i widzimy, że będzie ona rosła w przyszłym roku. Drewno w naturalnym wykończeniu łączy się z materiałami tkanymi, trzciną, bambusową trawą morską i przewidujemy, że ich wykończenie stanie się bardziej swobodne i mniej polerowane.

Popularny od kilku lat wygląd połowy wieku zaczyna ustępować miejsca nowemu retro inspirowanemu odważnymi kształtami i wykończeniami z lat 70. Na tapicerce widzimy odważne sylwetki i nadmuchane formy, a także niektóre z charakterystycznych wykończeń z lat 70., takie jak sztruks i wykończenia lustrzane. Od pewnego czasu dzieje się tak w barach, a studia wnętrz, takie jak Dimore, świetnie sobie z tym radzą.

Aksamit nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia jako materiał, ale teraz zaczynamy dostrzegać większą różnorodność w postaci boucle, kożucha i innych teksturowanych tkanin.

Jest rzeczą prawie oczywistą, że będziemy świadkami stałego wzrostu zrównoważonego rozwoju poprzez produkty i praktyki. Wraz ze wzrostem popytu, materiały zrównoważone stają się coraz łatwiejsze do pozyskania, a w projektowaniu kładzie się ogromny nacisk na budowanie zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw.

Jaki jest Twój ulubiony projekt mebli z 2019 roku i dlaczego?

Uwielbiam tkaniny, które Dimore Studio pokazało w tym roku w Mediolanie. Były niesamowitą eklektyczną mieszanką wzorów.