Urządzając pokój dziecka, każdy z nas rodziców stara się stworzyć przestrzeń idealną pod każdym względem. Miejsce to powinno być z jednej strony piękne, z drugiej niezwykle funkcjonalne i co istotne, bezpieczne. Duże znaczenie mają kolory, odpowiednie meble, dobór konkretnych dodatków. I bez wzgledu na to, czy urządzamy pokój dla niemowlaka, dla dwulatka czy ośmiolatka, zawsze te właśnie elementy należy wziąć pod uwagę. Jednym z ważnych mebli w pokoju dziecka odgrywa szafa i to właśnie na niej chcielibyśmy skupić się w tym artykule. 

Szafa - kluczowy element w pokoju dziecka

Szafa na ubrania odgrywa bardzo ważną rolę w każdym pokoju dziecięcym. Jest ona ozdobą takiego pokoju, ale i użyteczną przestrzenią, w której znajduje się dziecięca garderoba i w której często też mieszczą się różnorodne zabawki i dodatki. Na co zwrócić uwagę wybierając szafę? Na jej solidność, zastosowanie odpowiednich materiałów, na bezpieczeństwo i praktyczność. A co z wyglądem? Z pewnością doskonale sprawdzi się uniwersalna, która posłuży na długie lata i która będzie podobała się dziecku, bez względu na to, ile ma on lat. 

Jaki powinna mieć ona rozmiar? Na pewno taki, który będzie idealnie dopasowany do wielkości pokoju. Mebel ten nie powinien zagracać przestrzeni, aby jej nie przytłoczyć, ale nie powinien też być zbyt mały, by w całości tego pokoju nie zniknąć. Dobrze jest postawić na szafę stosunkowo niską, do której dziecko samo dosięgnie, co z pewnością nauczy go dużej samodzielności. Na niższych półkach powinny znaleźć się ubrania i zabawki, które dziecko nosi najczęściej, wyżej te, które używane są przez niego rzadziej. 

Jaki materiał wybrać przy zakupie szafy? Na pewno doskonale sprawdza się drewno bukowe, sosnowe, jak również sklejka czy płyta meblowa MDF. Jeśli meble mają być wytrzymałe, najlepiej wybrać mimo wszystko drewniane. Najważniejsze jest to, by odpowiadały pod względem wyglądu, pasowały do całości aranżacji, a do tego były dobrymi rozwiązaniami na długie lata. I oczywiście nie można zapomnieć także o funkcjonalności i bezpieczeństwie szafy. Odpowiednie rozmieszczenie szafek, brak ostrych krawędzi, gładka powierzchnia. Do tego obowiązkowo atestowane farby ekologiczne, które nie są w stanie wywołać alergii. 

Najciekawsze propozycje szaf

Wśród różnorodnych propozycji, które spełniają powyższe funkcje, sklepy mają nam do zaoferowania naprawdę wiele ciekawych opcji. Wartymi uwagi są na pewno: -szafa dla dziecka biała - klasyczna i prosta, bardzo uniwersalna, pasująca do wszystkiego-szafa dla dziecka w nasyconych kolorach –w odpowiednim kolorze, nadającym przestrzeni bajecznego wyglądu-szafa dla dziecka domek –robiona na zamówienie, dająca naprawdę ciekawy efekt wizualny-szafa przesuwna dla dziecka –  doskonała do zastosowania w małych przestrzeniach, gdzie każdy centymetr ma znaczenie-szafa dla dziecka narożna – jest bardzo pojemna, a do tego można zagospodarować i tak nieużywany kąt w pokoju dziecka

Każda szafa będzie idealną, jeśli odpowiednio dopasujemy ją do przestrzeni dziecięcej naszego malucha. Grunt, by była ona solidna, mocna, bezpieczna, a do tego bardzo efektowna. 

Więcej na https://dedekids.pl/products-categories/szafy