Masz problemy z zaśnięciem, a może wybudzają Cię w nocy niespokojne myśli? Spróbuj kołdry obciążeniowej, która może znacznie poprawić Twoją jakość snu. Co sądzą o niej osoby, które już ją przetestowały? Sprawdź koniecznie.

Z pozoru wygląda jak zwykła kołdra. Tymczasem różnica jest spora. Kołdra obciążeniowa wypełniona jest szklanym granulatem, a nie pierzem, puchem czy syntetycznym wypełniaczem. To, co znajduje się w środku nie jest wyczuwalne w dotyku. Kuleczki pozwalają na równomiernie obciążenie całego ciała, co wbrew pozorom nie jest niewygodne, a bardzo komfortowe. Kołdra obciążeniowa jest miękka, daje miłe poczucie "przytulenia", chroni przed chłodem i nie przegrzewa. Większość modeli kołder wykonana jest z bawełny, a czasem nawet jedwabiu czy tkanin z domieszką lnu. Naturalne materiały zwiększają poczucie komfortu.

Kołdra obciążeniowa - działanie

Rzeczywiście kołdra obciążeniowa (zwana też kołdrą sensoryczną) jest dość ciężka. Dzięki temu delikatnie naciska na ciało (równomiernie) przez co stymuluje tzw. układ proprioceptywny pobudzając osoby mało aktywne, a osoby niespokojne i nadmiernie się stresujące - uspokaja. Nic dziwnego, że kołdry sensoryczne stosowane są w leczeniu wielu chorób, m.in. zespołu Aspergera, zespołu Downa, ADHD, depresji i wielu innych. Dowiedziono, że kołdry sensoryczne pomagają obniżyć poziom stresu. Spanie pod nią uspokaja i pozwala się odprężyć. To zresztą potwierdzają opinie użytkowników. Sprawdź je.

Kołdra obciążeniowa opinie

"Od kilku lat, odkąd pracuję zawodowo, mam problemy ze snem. W nocy wybudzają mnie różne myśli, np. obawa, czy na pewno dobrze wykonałam dane zadanie służbowe. Próbuję z tym walczyć i zaczęłam nawet terapię. Mimo to postanowiłam pomóc sobie jeszcze w jakiś inny sposób. Koleżanka opowiedziała mi o kołdrach obciążeniowych. Poczytałam na ich temat i od razu byłam zdecydowana. Pomyślałam, że to coś dla mnie. I rzeczywiście widzę znaczną poprawę. Przez cały dzień nie mogę się doczekać, aż położę się do łóżka. Kołdra wycisza mnie i uspokaja. Dzięki niej praktycznie przestałam wybudzać się w nocy” - Agata, 33 lata

"Szczerze mówiąc nie spodziewałem się cudów po kołdrze obciążeniowej. Sam pewnie bym jej nie kupił, ale zastosowałem, bo dostałem w prezencie od żony. Byłem przekonany, że będzie mi pod nią niewygodnie. Zdziwiłem się, gdy okazało się, że leżenie pod nią jest bardzo komfortowe. Szybko się pod nią relaksuję i rozluźniam. Zdecydowanie wolę ją bardziej niż tradycyjną kołdrę" - Patryk, 39 lat

"Mój 7-letni synek zawsze był bardzo nadpobudliwym dzieckiem. Najgorzej było wieczorem, kiedy kompletnie nie chciał iść spać, a kiedy już udało się go ułożyć, nie mógł zasnąć, wiercił się i był nadmiernie pobudzony. Znajoma terapeutka poradziła zakup kołdry obciążeniowej. Miałam trochę obaw. Wyobrażałam sobie, że jest bardzo ciężka i może zaszkodzić synkowi. Bardzo się myliłam! Kołdra rzeczywiście pozwoliła uspokoić się Kacperkowi. Wycisza się pod nią, a w nocy nie wybudza się i śpi spokojnym, ciągłym snem" - Gosia, 42 lata.

Chcesz przetestować kołdrę obciążeniową? Sprawdź Gravity Blankets. To największy producent kołder terapeutycznych w Europie.