Piękno wzornictwa polega na jego zdolności do morfowania, adaptacji i włączania wpływów, które zwiększają styl i funkcjonalność. Trendy w projektowaniu wnętrz 2020 są tego przykładem w sposób, który opowiada pewną historię. Nasi najlepsi projektanci wnętrz online, trzymając palce na pulsie najnowszych osiągnięć, dzielili się trendami, które dostrzegają w tym roku. Wskazówka: Interesujące jest obserwowanie rozwoju wzornictwa, które jeszcze bardziej odpowiada naszym potrzebom jako społeczeństwa i środowiska. Mając to wszystko na uwadze, oto 10 najważniejszych trendów w aranżacji wnętrz domowych 2020.

1. Tony Ziemi

Zacznijmy od koloru. Chociaż kolor Pantone roku, Classic Blue, obejmuje chłodne odcienie, pojawia się inny wzór. Objęcie odcieni ziemi jest jednym z trendów w kolorystyce wnętrz w 2020 roku. Oliwkowa zieleń, żółta ochra i spalony pomarańcz są odcieniami, które nie tylko przynoszą ciepło, ale również łączą się z wielkim światem zewnętrznym.

Meble i akcesoria naśladujące naturalne elementy z drewna, roślin i metali dają możliwość stworzenia spokojnego środowiska, podobnie jak przebywanie na zewnątrz. Dla wielu z nas, spędzających dużo czasu w pomieszczeniach zamkniętych, jest to mile widziane uczucie. Nie oznacza to, że musisz być neutralny lub zbyt bezpieczny! Odważne może się zdarzyć w postaci czarnych drzwi lub czekoladowo-brązowej aksamitnej sofy. Włączenie tych odcieni może być kreatywne i oferować niepowtarzalny wygląd.

Wskazówka: Ważne jest, aby wiedzieć, że najlepsze trendy w projektowaniu wnętrz można włączyć do własnego, osobistego stylu. Robienie quizów dotyczących stylu projektowania wnętrz, takich jak ten, lub dostarczanie inspirujących zdjęć, może pomóc projektantom naprawdę określić estetykę klienta i połączyć ją z najnowszymi ruchami w projektowaniu wnętrz. 

2. Krzywe kształty

Ten trend w projektowaniu wnętrz jest wyraźnym odrzuceniem. Jest to powrót krzywych kształtów. Inspirowane latami 60. i 70., zaokrąglone meble sprawiają, że jest to powrót do nowoczesności. Linia i krągła siatka podkreślają piękno formy. W meblach widzimy elementy tapicerowane, takie jak kanapy, bryczki i ławki zaprojektowane z falistymi i asymetrycznymi prowadnicami. Często spotykane są zakrzywione sofy podczas poszukiwania Living Room Design Ideas, ponieważ są one mile widziane w rozmowie.

Takie projekty o swobodnej formie osiągną swój szczyt w tym roku, dając ukłon w stronę formy organicznej. Bardziej niż kiedykolwiek potrzeba, aby zaprosić spokojną energię natury do naszych domów, ma to sens. Projekty emulujące falami, kołami i krzywiznami oferują pożądaną przez nas miękkość.

3. Przestrzenie wielofunkcyjne

Ponieważ gospodarstwa domowe doświadczają pracy zdalnej i nauki w domu, przestrzenie wielofunkcyjne stały się jednym z najistotniejszych trendów w projektowaniu wnętrz w roku 2020. Projektowanie domów od dłuższego czasu odbywa się na otwartych przestrzeniach, co umożliwia istnienie pomieszczeń wielofunkcyjnych. Podwojenie przestrzeni i funkcjonalności jest najczęściej spotykane w obszarach kuchni i jadalni. Kuchnie z wyspami mogą z łatwością stać się zarówno stołem jadalnym, jak i miejscem pracy. W ten sposób ludzie mogą gotować, jeść, integrować się i pracować jednocześnie. Zakątki śniadaniowe i blaty kuchenne są szczególnie dobre dla małych przestrzeni lub mniejszych domowych planów. Obszary te eliminują potrzebę posiadania całego oddzielnego pomieszczenia, ponieważ eliminują potrzebę posiadania całego oddzielnego pomieszczenia.

Innym modnym połączeniem są pokoje zabaw z innymi częściami domu, w szczególności z sypialnią dziecka. Dzięki przemyślanym układom przestrzennym, dzieci mogą bawić się i spać w bezpiecznej przestrzeni, która pozwala na korzystanie z innych pomieszczeń w domu. Oczywiście, jeśli chcesz mieć dzieci na oku podczas gotowania lub pracy, inne obszary, takie jak kącik w salonie lub przestrzeń pod schodami, mogą zostać przekształcone w wygodną przestrzeń.

Dla tych, którzy potrzebują treningu i nie mogą dostać się na siłownię, nieużywany obszar w garażu lub piwnicy jest idealny dla tych, którzy odważników i spin bike. Nie masz tego miejsca? Nie ma się czym martwić. Istnieje sprzęt (opaski oporowe, lina do skakania, hantle) i opcje przechowywania, które pozwalają na wyciągnięcie sprzętu treningowego do wykorzystania praktycznie w każdej przestrzeni.

4. Kwiatowe tapety

Tapeta Floral jest jednym z tych pomysłów na dekorację domu, który przetrwał próbę czasu. Nie mówimy tu o babci czy hippisie, ale o projektach, które czerpią z nowoczesnego stylu i oferują czynnik wow do każdej ściany. Dzięki apelowi o żywe i kontrastowe kolory, aktualne wzory tapet można znaleźć w różnych rozmiarach i wzorach, które pasują do wielu stylów dekoracji. Dodaj osobowości do swojej nowoczesnej jadalni w połowie wieku z nastrojowymi piwoniami na czarnym tle. Rozjaśnij swoją sypialnię boho z ogrodem z dzikich kwiatów jako akcentem.

Kwiatowe tapety są zwykle ulubionym wyborem do łazienek i miejsc wejścia. Niewielka przestrzeń, ta opcja pokrycia ścian dodaje ciekawości i kaprysu. Jeśli zaangażowanie jest zniechęcające, pamiętaj, że istnieje wiele różnych opcji kleju, z którymi można się bawić.

5. Wzornictwo biofizyczne

Biophilic design to trend w projektowaniu wnętrz do roku 2020, który uwzględnia naturalne elementy (materiały, światło, roślinność) w nowoczesnym budownictwie, mającym bezpośredni wpływ na nasze ogólne zdrowie. Badania pokazują, że włączenie bezpośrednich lub pośrednich elementów natury do środowiska budowlanego przyczyniło się do zmniejszenia stresu i zrównoważenia poziomu ciśnienia krwi i tętna. Dodatkowo, ten rodzaj projektowania zwiększa produktywność, kreatywność i wskaźniki własnego samopoczucia. Niesamowite rezultaty, prawda? Więc, jak to wygląda w projektowaniu?

BEZPOŚREDNIE DOŚWIADCZENIE NATURY

 • korzystanie z naturalnego światła
 • włączenie wody przez fontanny
 • łącznie z roślinami wewnętrznymi, żywymi ścianami, ogrodami wewnętrznymi

POŚREDNIE DOŚWIADCZENIE PRZYRODNICZE

 • wykorzystanie materiałów naturalnych (najlepiej pochodzących z recyklingu), takich jak kamień, drewno, metale
 • dobór kolorów, które można znaleźć w naturze
 • wykorzystując obrazy natury

W społeczeństwie, które przywiązuje dużą wagę zarówno do zrównoważonego rozwoju w naszym środowisku, jak i do promowania dobrego samopoczucia, biofizyczny design jest bardziej zintegrowany z naszym codziennym życiem.

6. Warstwowa dekoracja kontrastująca

Design odchodzi od dopasowanych elementów, które oferują subtelny i neutralny wygląd. Zamiast tego, widzimy moment na projekt o wysokim kontraście w postaci kolorów, materiałów i stylów. Oznacza to, że jeśli chciałeś pomalować szafki kuchenne odważnym błękitem (hello, Pantone Classic Blue) lub wprowadzić głośne płytki, teraz masz szansę. Sztuczka polega na tym, aby pochylić się do umiarkowania, kontrastując z solidnymi, ponadczasowymi wyborami dla zachowania równowagi.

Połączenie starego i nowego jest tym, z czego wykonany jest eklektyczny design. Wciąż jednak jest to praktyka wplatania się w inne style projektowania wnętrz. Idziemy przede wszystkim z nowoczesnym lub współczesnym wystrojem i pieprzymy się w niektórych antycznych dodatkach lub na odwrót. Rozróżnienie pomiędzy wyglądami nadaje przestrzeni fascynujący wygląd.

Kilka pomysłów:

 • Połóż elegancką ławkę pod ozdobną konsolą lub biurkiem.
 • Sparuj antyczny stół w gospodarstwie rolnym z krzesłami Lucite
 • Powieś nowoczesne dzieło sztuki w pomieszczeniu pełnym zabytkowych akcesoriów
 • Połóż nowoczesne lampy na zabytkowym stole kanapowym, lub na odwrót
 • Pamiętaj tylko, aby stworzyć mieszankę, która odzwierciedla Twój smak.

7. Domowe biuro

Prawdopodobnie najistotniejszym z trendów w aranżacji wnętrz 2020 jest stworzenie domowego biura. W przypadku pracy zdalnej istnieje potrzeba stworzenia miejsca pracy, które będzie produktywne i funkcjonalne. Jeśli w tym momencie posiadanie biura domowego jest luksusowe, istnieją sposoby na kreatywną organizację i stworzenie miejsca pracy w dowolnym miejscu. Jest to powrót do wielofunkcyjności. Pokoje gościnne, sypialnie, a nawet szafy mogą być podwójne jako biura. Mała pływająca półka, biurko z mini sekretarką lub pochylona drabinka to tylko niektóre inteligentne rozwiązania, które pomagają zakotwiczyć przestrzeń do pracy.

Jeśli po prostu nie ma miejsca na kolejny mebel, istnieją praktyczne rozwiązania, które sprawiają, że praca z łóżka lub kanapy jest bardziej komfortowa. Biurka na kolana i poduszki na lędźwie są kluczowymi elementami, które pomagają stworzyć miejsce pracy gdziekolwiek jesteś.

8. Metale mieszane

W tym roku na pewno istnieje obsesja na punkcie metali. Zarówno wykończenia, jak i meble w kolorze srebrnym, złotym, cynowym i miedzianym będą wyróżniać się na tyle pewnie, że ich zmieszanie wykracza poza ten trend. Istnieją pewne wytyczne, które pomogą powstrzymać metale od przytłaczającej funkcji w Twoim pokoju. Na przykład, mieszając metale ciepłe (mosiądz, złoto, miedź) i chłodne (aluminium, srebro, stal nierdzewna), wybierz jeden dominujący kolor i akcent. Neutralne metale, takie jak żeliwo i inne czarne metale, można łatwo łączyć z obydwoma.

Kolejną wskazówką jest unikanie stosowania więcej niż trzech różnych metali do mieszania. Ponadto, należy uważać, aby nie łączyć różnych metali w jednej części pokoju. Rozłóż je na różnych płaszczyznach poziomych i pionowych. Na przykład, jeśli masz miedziany stolik do kawy, rozważ dodanie oprawy oświetleniowej z tego samego metalu, jak również.

9. Meble rattanowe i meble wiklinowe

Kiedyś uważany za materiał zewnętrzny, meble z rattanu i wikliny wzniósł drabinę projektu również dla elementów wewnętrznych. Rattan / wiklina oferuje ciepło i urok, który może być stosowany w nowoczesnych, przejściowych, stylów boho i więcej. Czy biorąc pod uwagę współczesne lub bardziej tradycyjne kształty, o rattan / wiklina kawałki w domu zaprasza elementy organiczne, które warstwa dobrze z innymi wystrojem.

Zburz nowoczesny, zainspirowany salon z wiklinowymi otomanami lub dodaj plażowy nastrój do uroczej sypialni z rattanową ławką lub krzesłem akcentującym. Meble z tego materiału, niezależnie od tego, jak zostaną wprowadzone, stanowią swobodny i wygodny element każdej przestrzeni.

10. Łóżka baldachimowe

Wyrzuty mają tendencję do tendencji, a łóżka z baldachimem nie są wyjątkiem. Sypialnie są oazą komfortu, więc posiadanie baldachimu zwiększa to, oferując odrobinę spokoju, a nawet luksusu. Łóżka z baldachimem wyglądają świetnie w każdej stylowej sypialni. Jednakże należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar i ramę łóżka, jak również na wielkość pokoju. Nie chcesz, aby ciężko wyglądające słupki obciążały mały pokój. Smukłe metalowe lub akrylowe ramy baldachimu mogą oferować pokoje ciekawą atrakcyjność podczas gdy opuszczają przestronnego uczucia.

Jeśli są to tkaniny warstwowe, wybierz coś lekkiego i oddychającego. Taki materiał drapiący może przekształcić łóżko w wyjątkowe doznania podczas snu.