Na letnim rynku w Nowym Jorku w 2019 r. trzech ekspertów - Nancy Fire, dyrektor kreatywny i założycielka Design Works International; Lucinda Loya, projektantka Lucinda Loya Interiors i Patti Carpenter, ambasadorka globalnych trendów w Carpenter + Company - podzieliło się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi nowych trendów kolorystycznych dla domu.

Prowadzony przez Stacy Garcia czteroosobowy panel dał projektantom i kupującym spojrzenie na nowy, świeży wygląd, który z pewnością zaintryguje i zainspiruje klientów. Oto, co warto wiedzieć.

Ciepłe neutralne kolory

Przesuń się, szary. W mieście jest nowy neutralny ton. Według projektantów, ciepłe i ziemiste brązy i pomarańcze pogłębiają paletę trendów, która zaczęła się od tysiącletniego różu. Stanowią one również neutralną alternatywę dla stonowanych szarości, które stały się powszechne po kryzysie gospodarczym w 2008 roku.

"Widzimy tysiącletni róż pogłębiający się w nowych kolorach: pomarańcze, brązy, czerwienie". Wyczuwasz, że lawa płynie," powiedział Carpenter, dodając, że nowe ciepłe odcienie odzwierciedlają obecny klimat społeczno-polityczny. Kiedy świat staje się coraz bardziej przemijający, połączony i wielokulturowy, "ludzie stają się coraz bardziej brązowi", powiedział Carpenter. W rezultacie, wystrój wnętrz przesuwa się w kierunku produktów, które odzwierciedlają tę zmianę, od mokrej terakoty do czekoladowych brązów. Również powierzchnie stają się bardziej matowe w wyglądzie, a nie refleksyjne.

Ogień się zgodził. "Tony Ziemi są pięknymi neutralnymi tonami. Pomyślcie o glinie, terakocie, miedzi, rumieńcu, miękkich żółciach i minerałach obecnych dziś na ziemi. To jest to, co widzimy w zrównoważonym rozwoju, idące naprzód." Przewidziała również powrót do tonalnych łazienek, popularnych w latach 50-tych, które często były wyposażone w tonalne różowe i koralowe.

Miłość do natury

Jako kontynuacja tematu zrównoważonego rozwoju w wystroju wnętrz, bujna zieleń to kolejny trend w roku 2020. "Natura to najpiękniejsza paleta", powiedział Carpenter. "Przedstawia nowe życie i nowy wzrost." Popularne odcienie w tym odcieniu to zielona herbata, malachit i głęboka zieleń, przypominająca leśną podłogę.

Coraz większą popularnością cieszy się również moderatorka Stacy Garcia, która może służyć jako neutralna podstawa wystroju wnętrza pomieszczenia.

Zabawne wzory

Mieszanie śmiałych nadruków i wzorów, od nadruków zwierzęcych do shibori, będzie nadal trendem w przyszłym roku, zgodzili się eksperci od kolorów. Fire dodał, że tkane wzory, które pokazują umiejętności i talent rzemieślników, mają chwilę. Międzynarodowe wpływy, takie jak japońskie rękodzieło, nadal się rozprzestrzeniają, ponieważ "ludzie się poruszają i zabierają ze sobą swoje umiejętności i talent", wyjaśnił Fire.

Dramatyczny nastrój

Już teraz popularny trend, irydscencja będzie nadal wzrastać w nadchodzącym roku. Metale i głębokie, bogate tekstury również będą rosnąć, podczas gdy jasne popsów kolorów będzie oświadczenie w pokojach, takich jak kuchnia i łazienka.

"Tapeta jest teraz bardzo duża", dodała Loya. "Wzory też są większe - lubimy odważne i lubimy kolor."

Motywy do oglądania (i unikania)  

Panel zakończył się głosowaniem każdego z ekspertów od kolorów nad motywami, które są "gorące lub nie" na 2020 rok.

Wszyscy zgodzili się, że brązy, koralowce i odciski zwierząt są gorące na nowy rok. Terrazzo otrzymało mieszane recenzje, a niektórzy eksperci stwierdzili, że nie jest to naprawdę "gorący" nowy temat, ale że prawdopodobnie będzie on kontynuowany ze względu na możliwość jego aktualizacji o nowe kolory, aby wyglądać świeżo i zabawnie. Fleur-de-lis zostało uznane za trend, który musi zostać wycofany, podczas gdy chrząszcze miały być zdecydowanym faworytem w 2020 roku.