Włoski design Trendy / Kolory

W tym roku, zarówno w Salone del Mobile, jak i Fuorisalone, ostatecznie marki poszły w kierunku silniejszego wykorzystania koloru. W rzeczywistości, o ile biali i neutrali są nadal koniecznością, o tyle mieszają się z popsami kolorów, aby uzyskać ciekawszy efekt końcowy. Wśród odcieni, nie należy brać pod uwagę na przykład zieleni leśnej i czerwieni dyni (kluczowe kolory w Flou), wraz z odcieniami ziemi, które nadal są w modzie. Kolory są wkomponowane w wnętrza z pięknym efektem tonów na tonie: nawet w totalnym złocie, jak proponuje Kartell.

Włoskie wzornictwo Trendy / Wykończenia i materiały

Bardzo wyczuwalne w dotyku wykończenia i miękkie materiały, tak bym odwzorował trend dla włoskich marek w Salone. Poczynając od miękkich tkanin, łączonych warstwami o różnych wzorach, z teksturami tkanymi. Dodatkowo, skóra naturalna dodaje uczucia ciepła do wielu różnych wzorów, wraz z odrobiną koloru nadawanego przez marmur i kamienie w kolorowych wykończeniach. Szkło staje się również wyczuwalne w dotyku, z wykończeniami matowymi i 3d.

Włoski design Trendy z targów meblowych w Mediolanie / Kształty

Męskie kształty są zmiękczone okrągłymi narożnikami. Kształty z lat siedemdziesiątych, o luźnym nastroju, oraz niektóre akcenty z lat dziewięćdziesiątych stanowią inspirację dla najnowszych kolekcji, jak na przykład na stoisku Poliform.

Kolejnym kluczowym trendem w tym roku są kształty rzeźbiarskie: zarówno w projektowaniu mebli, jak i w stylizacji, odważne przedmioty o organicznych kształtach są wspólnym mianownikiem dla wielu różnych marek. Od De Padova, nowe projekty stołów o naprawdę architektonicznych i rzeźbiarskich kształtach. W Boffi, formy rzeźbiarskie są wprowadzane również w środowisku łazienkowym.

Włoski design Trendy / Innowacje

Modułowość i wielofunkcyjność to kluczowe trendy w tym momencie, a wiele nowych projektów prezentowanych przez marki zmierza w tym kierunku. Włoskie marki designerskie zwracają również dużą uwagę na design outdoorowy, tak samo jak na projektowanie mebli do wnętrz. Aby dopasować projekt outdooru do naszych potrzeb w zakresie projektowania ruchomego i wielofunkcyjnego, Nardi uruchomiło nowy system modułowy dla outdooru o nazwie Komodo, który pozwala na niezliczoną ilość konfiguracji.

Dobre samopoczucie i komfort to inne wielkie tematy tego Salonu, w tym duża uwaga poświęcona środowisku sypialni. Aby podnieść ideę komfortu na maksimum, Flou uruchomił nowy system Leonardo. Prawdziwa zmiana w ciągu 40 lat istnienia marki, system składa się z czterech elementów, które działają w odpowiedzi na potrzeby ciała i są całkowicie ręcznie wykonane z naturalnych materiałów.

I wreszcie, co nie mniej ważne, design spotyka się z technologią. Kartell wprowadził na rynek pierwsze krzesło, zwane A.I., zaprojektowane i wyprodukowane dzięki oprogramowaniu, które odpowiadało na wkład projektanta Philippe'a Starcka. Nowa kolekcja S/Matrik, zawsze pod włoską marką, jest tworzona przy użyciu formy, która umożliwia odtworzenie prawdziwie rzeźbiarskiej sieci 3D.