Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy. Miłośnicy białego szaleństwa z pewnością nie mogą się już doczekać, aż będą szusować na stokach. Aby jednak odpowiednio przygotować się do sezonu, należy odpowiednio przygotować swój sprzęt i zaopatrzyć się we właściwe ubranie na narty. Warto wiedzieć o czym pamiętać, aby świetnie i komfortowo bawić się na stoku długimi godzinami.

Ubranie na narty - o czym pamiętać?

Wybierając się na narty, należy skompletować przynajmniej trzywarstwowe ubranie. Bardzo ważna jest właściwa bielizna termoaktywna. Ma ona za zadanie odprowadzać wilgoć na zewnątrz, a także zapewnić odpowiednią termoregulację. Na nią warto założyć warstwę docieplającą, mogą to być wygodne bluzy Tommy Hilfiger na Answear lub polary, a także spodnie, które będą magazynowały ciepło wytwarzane przez ciało. Ostatnia warstwa stroju to warstwa ochronna. Powinna się składać z ocieplanych spodni, specjalnej kurtki narciarskiej oraz akcesoriów, które mają za zadanie skutecznie chronić przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Warto zaznaczyć, że odzież narciarska powinna być przede wszystkim bardzo dobrze obrana pod kątem technicznym. Jej stopień zaawansowania powinien być dopasowany do umiejętności oraz częstotliwości wyjazdów. Należy też zwrócić uwagę na izolację cieplną i oddychalność, nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

śniegowce damskie

Elementy garderoby narciarza

Dla pełnego komfortu jazdy na nartach, warto wybrać bieliznę termiczną, bluzę, kurtkę chroniącą przed śniegiem, mrozem i ostrym wiatrem, a także nieprzemakalne spodnie, grube rękawice narciarskie, gogle, kominiarkę i buff. Pełne wyposażenie narciarza może kosztować niemało. Jednak przygotowując się na szusowanie na stoku, nie warto oszczędzać. Każdy element garderoby okazuje się wygodny i przyczynia się do większego komfortu jazdy. Warto pamiętać, aby odzież była wystarczająco wytrzymała i wykonana ze sprawdzonych i solidnych materiałów. Narciarze często spędzają na stoku długie godziny, dlatego powinni być ubrani naprawdę grubo, a przy tym tak, żeby odzież nie krępowała ich ruchów.

Kask

Obowiązkowym wyposażeniem garderoby każdego narciarza jest także dobrze dobrany kask. Pełni on nie tylko zabezpieczenie przed urazami mechanicznymi, a także przez mrozem. Ważne są też okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV oraz dobrze dobrana czapka, a także śniegowce damskie na www.answear.com. Warto odpowiednio przygotować się do sezonu narciarskiego i kupić wszystkie niezbędne elementy garderoby. Jest to bardzo ważne, aby móc szusować wygodnie i bez ograniczeń.