By zwiększyć moc przyłączeniową w naszych czterech ścianach, należy skontaktować się z odpowiednią siecią dystrybucyjną i złożyć w niej wniosek.

Zwiększenie mocy Tauron

Zwiększenie mocy Tauron oznacza oddanie sterów dystrybutorowi mocy elektrycznej, któremu zaufały tysiące Polaków. Dzięki zwiększeniu mocy Tauronem mamy gwarancję bezpieczeństwa oraz to, że instalacja zostanie założona sprawnie i bez większych komplikacji.

Jeśli chodzi o sam Tauron, to zajmuje się on dystrybucją mocy elektrycznej przede wszystkim w województwach:

  • dolnośląskim
  • opolskim
  • śląskim
  • małopolskim

Choć są to tylko cztery województwa warto wiedzieć, że zwiększenie mocy Tauron może być też podjęte w niektórych rejonach województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego, łódzkiego, lubuskiego i wielkopolskiego. W ich przypadku, zanim postanowimy zwiększyć moc Tauronem, należy przemyśleć i dobrze sprawdzić rejon, w którym mieszkamy i czy obejmuje on obszar działania Tauronu.

Inną rzeczą wartą uwagi jest specjalny kalkulator mocy przyłączeniowej, dzięki któremu obliczymy ile mniej więcej jej potrzebujemy.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu

Przy zwiększaniu mocy przyłączeniowej warto pamiętać, że należy wykonać wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu. W większości przypadków, kiedy decydujemy się na zmianę dystrybutora sieci elektrycznej, nasze stare łącza są zniszczone i dalekie pod względem bezpieczeństwa do dzisiejszych standardów. Dzięki wymianie instalacji elektrycznej w mieszkaniu mamy pewność, że każde łącze w domu spełni te podstawy oraz pozwoli w pełni wykorzystać moc, jaką da nam nowy dystrybutor.

Częstym problemem przy zmianie dystrybutora mocy jest niewystarczająca moc w samych gniazdach elektrycznych, stąd też powstaje opcja ich wymiany. Unowocześnienie instalacji jest więc bardzo ważne, szczególnie kiedy pragniemy zwiększyć moc przyłączeń i pójść do przodu z duchem czasu.

Nowa instalacja – nowa moc!

Zwiększenie mocy przyłączeniowej przynosi dla nas wiele korzyści. Warto trochę pomęczyć się przy papierach, by potem cieszyć z lepszego i bardziej korzystnego dla nas łącza.

Artykuł partnera