Łóżko tipi do dziecięcego pokoju to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Prerie Dzikiego Zachodu, polowania na bizony, walki plemienne, obrzędy charakterystyczne dla różnych szczepów Indian - wszystko to wywoła ciekawość świata i historii oraz fascynację w małym dziecku. Posiadanie ułamka odległego, niesamowitego świata we własnej sypialni to prawdziwa radość dla każdego malca. Rozbudzi wyobraźnię, kreatywność w zabawie i większą chęć do wieczornego chodzenia spać. Wybierając łóżko dla dziecka warto pochylić nad znakomitą opcją, jaką jest łóżko tipi. Pochodzące od najlepszego producenta łóżek drewnianych, takie rozwiązanie jest czymś niecodziennym, ale równie bezpiecznym i ergonomicznym dla rozwoju dziecka jak inne świetnej jakości meble.

Łóżko tipi - wybierz indiański namiot jako miejsce do spania dla swojego małego wielbiciela przygód

Łóżko tipi jako miejsce do spania sprawdzi się znakomicie w kształtowaniu wyobraźni dziecięcej. Zwłaszcza gdy twój maluch lubi książki i opowieści przygodowe. Świat rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej jest bardzo ciekawy, a historie z Dzikiego Zachodu fascynują i czasami nawet mrożą krew w żyłach. W zależności od wieku dziecka możesz mu opowiadać ciekawostki lub podsuwać lektury i filmy związane z Indianami. Na pewno podłapie bakcyla. A jeśli kupisz mu jego własne łóżko tipi - będzie ono nie tylko miejscem słodkich snów, ale i zabawy w walki plemienne i spiski kowbojskie oraz marzeń o dalekich preriach. Dziecko, które ma hobby oraz rozwija swoją wiedzę i fantazję lepiej uczy się, dobrze wzrasta i zyskuje jakże potrzebną ciekawość świata. A im więcej ciekawości w dziecku, im więcej nowych wrażeń przeżywa i faktów o świecie poznaje - tym jego mózg lepiej się kształtuje i maluch ma duże szanse na to, aby wyrosnąć na myślącego krytycznie, wykształconego i mądrego dorosłego.

Tipi a wigwam - naucz dziecko dociekliwości i odróżniania rzeczy pozornie podobnych

Tipi był to przenośny namiot Indian wielkich równin Ameryki Północnej, głównie plemion nomadycznych. Miał swoją specyfikę. Tradycyjnie składany i rozkładany był przez kobiety, a pokrywano go wyprawioną skórą z bizona, zszytą z części pochodzących z kilku różnych zwierząt. Miał dość prostą konstrukcję, aby jego lokatorzy mogli często zmieniać miejsce pobytu.

Z kolei wigwam był to ”stacjonarny” namiot indiański, głównie Indian żyjących na obszarach Wielkich Jezior Ameryki Północnej. Pokryty mógł być różnego rodzaju materiałami, skórami zwierząt, ale także matami z trzciny, czy korą. Jego szkielet był bardziej skomplikowany niż w tipi.

Oba rodzaje namiotów miały w środku palenisko, a na szczycie otwór, służący do odprowadzania dymu. Oba kojarzone są z Indianami Ameryki Północnej i często mylone lub traktowane jako jedno i to samo. Zakup łóżka tipi otworzy ci jako rodzicowi możliwość snucia opowieści o Dzikim Zachodzie, wspólnego oglądania filmów i wychwytywania różnic i detali - na przykład dotyczących różnic między tipi a wigwamem. Wiedza twojego dziecka i jego zdolność kojarzenia i porządkowania faktów zaczynają się od dziecięcych zabaw.

Łóżko tipi - wybierz model od najlepszego producenta łóżek drewnianych

Łóżko tipi rozwija wyobraźnię i ciekawość świata, ale przede wszystkim jest miejscem do spania. Musi być wygodne, solidne i bezpieczne. Tak jak łóżka tipi od producenta łóżek drewnianych Meble Wróbel. Jakie są ich plusy? Oto one:

  • rama i stelaż w całości wykonane z mocnego drewna sosnowego,

  • elegancki, ponadczasowy wygląd i wiele dostępnych opcji kolorystycznych,

  • bezpieczne wykończenie łózek tipi nietoksycznymi materiałami,

  • wyoblone krawędzie i zaokrąglone ranty zapobiegające kontuzji w razie uderzenia o elementy łózka,

  • prosty, estetyczny design stanowiący ozdobę każdej dziecięcej sypialni,

  • mocna konstrukcja, tipi od Meble Wróbel posłuży na lata.

Oprócz typowego łóżka tipi, w którym rama znajduje się tuż nad podłogą, dostępne są modele z dodatkowymi szufladami - na pościel, zabawki, czy ubrania lub gry. Dziecko, które ma takie łóżeczko z chęcią będzie chodziło spać, podekscytowane wyjątkowym meblem.

Dzieciństwo to okres swobody, marzeń i najszybszego rozwoju. Sen to jedna z najważniejszych potrzeb fizjologicznych i właściwa regeneracja dziecka każdej nocy to absolutna konieczność. Łóżko tipi oferuje jednak jeszcze coś więcej - ma charakter interaktywnej nauki przez zabawę i fantazję. Im więcej maluch dowie się o świecie we wczesnych latach życia, tym sprawniejszy będzie jego umysł w przyszłości. Stawiając na tipi od najlepszego producenta łóżek dla dzieci - stawiasz na bezpieczeństwo i zdrowy rozwój swojej pociechy oraz na jej rozwój intelektualny i jakże potrzebną w życiu kreatywność.

Artykuł partnera